Kontakt til Ringe Svømme-Klub kan foregå via nedenstående adresser. Du er altid velkommen til at ringe eller skrive.
Vi opfordre dog til at du forsøger at finde informationer her på hjemmesiden først.
Da vi alle arbejder frivilligt må en hvis svartid forventes.
  • Medlemsregistrator Tina Hertzog : hertzog@5750.dk (eller ring 51273353) - generelt vedr. tilmelding og hold
  • Formand Troels Stubager : stubager@midtfyn.net - generelt om klubben, tilmelding og hold
  • Babysvømning : Thea Madsen : theaingemadsen@gmail.com - specifikke spørgsmål om babysvømning
  • Web master Palle Madsen : palle@rsksvoem.dk - generelt tilmelding og adgang
 Forretningsudvalg
Troels Stubager
Formand 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88 
Tina Hertzog
Medlemsregistrator 
Hertzog@5750.dk 
51 27 33 53
Gitte Lund
Kasserer 
gitte-lund@mail.tele.dk
27 44 77 12
Palle Madsen
Sekretær 
palle@rsksvoem.dk
21 26 21 75
Bestyrelse
Troels Stubager
Formand 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88 
Tina Hertzog
Næstformand 
hertzog@5750.dk
51 27 33 53 
Lars Mols
Bestyrelsesmedlem
lars_mols@hotmail.com
29 41 31 11 
Mette Hvidberg
Arrangementsudvalg
mshvidberg@hotmail.com
21 73 68 91
Sonja Lidsey
Stævneleder
sonja.lidsey@gmail.com
40 58 08 25
Gitte Lund
Kasserer
gitte-lund@mail.tele.dk
27 44 77 12
Gitte Hemmeløff
K-udvalg
hemmeloff@hotmail.com
22 48 67 44
Palle Madsen
El-Tid / Ø-udvalg / IT
21 26 21 75
Administrativ medarbejder
Tina Henriksen
kontor@rsksvoem.dk
 Stævneudvalg
Sonja Lidsey
Stævneleder
sonja.lidsey@gmail.com
40 58 08 25
Iben Linde
Stævneklargøring 
ibenlinde@hotmail.com
Channe Broholm
Stævnleder
broholm@edc.dk
61 20 17 23
 K-udvalg
Gitte Hemmeløff
Formand K-udvalg 
hemmeloff@hotmail.com
22 48 67 44 
Thue Lundsfryd
Udvalgsmedlem

Sonja Lidsey
Stævner
sonja.lidsey@gmail.com
40 58 08 25
Susanne Stubager
Tider / nåle / rekorder 
sustubager@midtfyn.net
62 62 20 31 
Brian Damsgaard
Officialspåsætning
brian.damsgaard@youmail.dk
61 69 19 11 
Anders Rønn
Officials 
sandagervej24@mail.dk
21 44 22 02 
Niels Egelund
Udvalgsmedlem

 
Søren Nielsen
Udvalgsmedlem
 
61 38 74 12
 Ø-Udvalg
Palle Madsen
svoem@rsksvoem.dk
21 26 21 75
Thea Madsen
Babysvømning
theaingemadsen@gmail.com
52 40 81 16
Jette Elmann
Motion i vand
jetteelmann@hotmail.com
22 48 64 17
 EL-Tidsudvalg
Karsten Ahrentsen
Udvalgsmedlem 
kta.ringe@gmail.com
62 62 26 22 
Palle Madsen
Udvalgsmedlem 
21 26 21 75 
Jens Peter Rasmussen
Udvalgsmedlem
jpr@aarslevnet.dk
25 29 13 14
Bænkeudvalg
Søren Nielsen
Udvalgsmedlem 
61 38 74 12
Jean-Luc Hertzog
Udvalgsmedlem 
60 68 68 52
 Støtteforening
Ove Rosenkrants Nielsen
Formand
orosenkrants@gmail.com
24 29 98 30
Rita Hørkilde
Kasserer
hkilde@mitfyn.net
62 62 33 13
Lars Thomsen
Bestyrelsesmedlem 
larsth4@gmail.com
29 60 21 28 
Marie Hansen
Bestyrelsesmedlem
hvhvin@gmail.com
23 68 67 43
Poul Andersen
Bestyrelsesmedlem 
kadettpoul@msn.com
62 67 20 01 / 61 54 82 25
 Arrangementsudvalg
Mette Hvidberg
Udvalgsmedlem
mshvidberg@hotmail.com
21 73 68 91
Dorthe Lyngsø
Udvalgsmedlem 
dorthelyng@jubii.dk
23 24 50 94 
Ulla Mols
Udvalgsmedlem 
21 22 55 71
Dorthe Mose Rasmussen
Udvalgsmedlem 
25 29 33 92
Kamilla Johansen
Udvalgsmedlem 
41 59 09 76
Marlene Møller
Udvalgsmedlem 
61 35 96 32
Stinne A-L Egelund Grann Madsen
Udvalgsmedlem 
27824227 
 Teknisk Udvalg
Jesper Desmareth
WEB / it  
jesper@desmareth.dk
40 31 77 47 
Anders Rønn
Foto / galleri
sandagervej24@mail.dk
21 44 22 02 
 Livredderudvalg
Troels Stubager
Prøveansvarlig 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88 
 Triatlon
Troels Stubager
Formand 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88
Brian Hemmeløff
Udvalgsmedlem
hemmeloff@godmail.dk
25 27 78 33 
Heidi Bay Rasmussen
Udvalgsmedlem 
heidibayrasmussen@gmail.com
60 36 09 29 
 Revisorer
Anders Korsgaard
1. Revisor 
ak@korsgaardrevision.dk
Erik Simonsen
Suppleant
simonsen.erik@gmail.com
22 70 66 20
   

Rutevejledning