Kontakt til Ringe Svømme-Klub kan foregå via nedenstående adresser. Du er altid velkommen til at ringe eller skrive.
Vi opfordre dog til at du forsøger at finde informationer her på hjemmesiden først.
Da vi alle arbejder frivilligt må en hvis svartid forventes.
  • Medlemsregistrator Tina Hertzog : hertzog@5750.dk (eller ring 51273353) - generelt vedr. tilmelding og hold
  • Formand Troels Stubager : stubager@midtfyn.net - generelt om klubben, tilmelding og hold
  • Babysvømning : Christel Mørk : christelm_7@hotmail.com - specifikke spørgsmål om babysvømning
  • Web master Jesper Desmareth : jesper@desmareth.dk - generelt tilmelding og adgang
 Forretningsudvalg
Troels Stubager
Formand 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88 
Tina Hertzog
Medlemsregistrator 
Hertzog@5750.dk 
51 27 33 53
Jette Jakobsgaard Madsen
Kasserer 
jettsen@mail.dk
24 81 82 60
Jesper Desmareth
Sekretær 
jesper@desmareth.dk
40 31 77 47 
Bestyrelse
Troels Stubager
Formand 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88 
Tina Hertzog
Næstformand 
hertzog@5750.dk
51 27 33 53 
Lars Mols
PR
lars_mols@hotmail.com
29 41 31 11 
Jesper Desmareth
Web master 
jesper@desmareth.dk
40 31 77 47 
Karsten Ahrentsen
Formand K-udvalg 
kta.ringe@gmail.com
62 62 26 22 
Channe Broholm
Eventleder 
Broholm@edc.dk
61 20 17 23 
Jette Jakobsgaard Madsen
Kasserer
jettsen@mail.dk
24 81 82 60 
Gitte Hemmeløff
Stævner
hemmeloff@hotmail.com
22 48 67 44
Palle Madsen
El-Tid / Ø-udvalg
21 26 21 75
 Regnskabsfører
Jette Jakobsgaard Madsen
Regnskab 
jettsen@mail.dk
24 81 82 60
 Eventudvalg
Channe Broholm
Eventleder
broholm@edc.dk
61 20 17 23
Iben Linde
Stævneklargøring 
ibenlinde@hotmail.com
Sonja Lidsay
Stævneleder 
sonja.lidsay@gmail.com
40 58 08 25
Birgitte Johansen
Indkvartering 
b.rengoering@gmail.com 
20 23 97 44 
Kim Thomsen
Indkvartering 
osalle@os.dk
65 98 28 05 / 61 35 14 62 
 K-udvalg
Karsten Ahrentsen
Formand K-udvalg 
kta.ringe@gmail.com
62 62 26 22
Gitte Hemmeløff
Stævner 
hemmeloff@hotmail.com
22 48 67 44 
Lars Borg Kristensen
Medlem K-udvalg 
23 33 66 92 
Susanne Stubager
Tider / nåle / rekorder 
sustubager@midtfyn.net
62 62 20 31 
Niels Egelund
Officialsleder    
egelund@midtfyn.net
50 26 26 26 
Anders Rønn
Officials 
sandagervej24@mail.dk
21 44 22 02 
 Ø-Udvalg
Christel Mørk
Ø-Udvalg 
christelm_7@hotmail.com
23 68 87 95
Sandra Peine
Udvalgsmedlem 
sandrapeine@hotmail.com
 
Palle Madsen
Udvalgsmedlem
21 26 21 75
Dorthe Philip
Legeredskaber
dorthe@phillip.nu
51 91 06 80
 EL-Tidsudvalg
Karsten Ahrentsen
Udvalgsmedlem 
kta.ringe@gmail.com
62 62 26 22 
Andy Vilhelmsen
Udvalgsmedlem 
andy.vilhelmsen@gmail.com
24 41 03 39 
Palle Madsen
Udvalgsmedlem 
21 26 21 75 
Bænkeudvalg
Søren Nielsen
Udvalgsmedlem 
61 38 74 12
Jakob Plauborg
Udvalgsmedlem 
91 32 58 07
Bjarke Landtved
Udvalgsmedlem 
bjarke@landtved.dk
27 28 17 13 
 Støtteforening
Kristian Nielsen
Formand 
kristiankildagerhus@tdcadsl.dk
62 62 24 71 
Rita Hørkilde
Kasserer 
hkilde@midtfyn.net
62 62 33 13 
Poul Andersen
Bestyrelsesmedlem
kadettpoul@msn.com
62 67 20 01
61 54 82 25
Lis Jensen
Bestyrelsesmedlem
62 27 15 60
Ove Nielsen
Udvalgsmedlem 
orosenkrants@gmail.com
24 29 98 30 
 Arrangementsudvalg
Dorthe Landtved
Udvalgsmedlem 
dorthelyng@jubii.dk
62 62 50 44
23 24 50 94 
Ulla Mols
Udvalgsmedlem 
21 22 55 71
Carina Blaabjerg
Udvalgsmedlem 
carinablaabjerg2@gmail.com
30 48 14 29 
Mette Hvidberg
Udvalgsmedlem 
mshvidberg@hotmail.com
21 73 68 91 
Birgit Olesen
Udvalgsmedlem 
birr@tietgen.dk
65 90 14 24
24 44 24 54 
Mette Hald
Udvalgsmedlem 
mettehald@mail.tele.dk
25 53 39 47 
Lars Christensen
Udvalgsmedlem 
larsringe@yahoo.dk
 Forplejningsudvalg
Marie Hansen
Stævneforplejning 
hvhvin@gmail.com
62 62 31 50 
Christina Nielsen
Stævneforplejning 
Christina.fyn@gmail.com
61 78 08 78 
Merete Lundsfryd
Stævneforplejning 
mereterosen@mail.tele.dk
25 57 13 51 
 Teknisk Udvalg
Jesper Desmareth
WEB / it  
jesper@desmareth.dk
40 31 77 47 
Anders Rønn
Foto / galleri 
sandagervej24@mail.dk
21 44 22 02 
 Livredderudvalg
Troels Stubager
Prøveansvarlig 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88 
 Triatlon / Nytårsraketten
Troels Stubager
Formand 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88
Niels Andersen
Udvalgsmedlem 
niels.andersen.dk@gmail.com
30 89 58 36 
Susanne Stubager
Udvalgsmedlem 
sustubager@midtfyn.ne
62 62 20 31 
 Revisorer
Anders Korsgaard
1. Revisor 
ak@korsgaardrevision.dk
2. Revisor 
Erik Simonsen
Suppleant
simonsen.erik@gmail.com
22 70 66 20
   

Rutevejledning