Kontakt til Ringe Svømme-Klub kan foregå via nedenstående adresser. Du er altid velkommen til at ringe eller skrive.
Vi opfordre dog til at du forsøger at finde informationer her på hjemmesiden først.
Da vi alle arbejder frivilligt må en hvis svartid forventes.
  • Medlemsregistrator Tina Hertzog : hertzog@5750.dk (eller ring 51273353) - generelt vedr. tilmelding og hold
  • Formand Troels Stubager : stubager@midtfyn.net - generelt om klubben, tilmelding og hold
  • Ø-Udvalg Christel Mørk : christelm_7@hotmail.com - generelt om hold i svømmeskolen
  • Web master Jesper Desmareth : jesper@desmareth.dk - generelt tilmelding og adgang
 Forretningsudvalg
Troels Stubager
Formand 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88 
Tina Hertzog
Medlemsregistrator 
Hertzog@5750.dk 
51 27 33 53
Bjarke Landtved
Kasserer 
bjarke@landtved.dk
27 28 17 13 
Jesper Desmareth
Sekretær 
jesper@desmareth.dk
40 31 77 47 
Bestyrelse
Troels Stubager
Formand 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88 
Tina Hertzog
Næstformand 
hertzog@5750.dk
51 27 33 53 
Bjarke Landtved
Kassere 
bjarke@landtved.dk
27 28 17 13 
Jesper Desmareth
Web master 
jesper@desmareth.dk
40 31 77 47 
Karsten Ahrentsen
Formand K-udvalg 
kta.ringe@gmail.com
62 62 26 22 
Channe Broholm
Eventleder 
Broholm@edc.dk
61 20 17 23 
Christel Mørk
Formand Ø-udvalg 
christelm_7@hotmail.com
23 68 85 97 
Gitte Hemmeløff
Stævner
hemmeloff@hotmail.com
22 48 67 44
Palle Madsen
El-Tid
21 26 21 75
Sandra Peine
Suppleant 
sandrapeine@hotmail.com
 
 Regnskabsfører
Jette Jakobsgaard Madsen
Regnskab 
jettsen@mail.dk
24 81 82 60
 Eventudvalg
Channe Broholm
Eventleder
broholm@edc.dk
61 20 17 23
Michael Horne Nielsen
Stævneklargøring 
michael@hornenielsen.dk
61 78 14 03
Vibeke Levin
Stævneklargæring
vtl@multitask.dk
61 78 14 03
Birte Ahrentsen
Sponsorstævne
birte.trend@gmail.com
62 62 26 22
Birgitte Johansen
Indkvartering 
b.rengoering@gmail.com 
20 23 97 44 
Kim Thomsen
Indkvartering 
osalle@os.dk
65 98 28 05 / 61 35 14 62 
 K-udvalg
Karsten Ahrentsen
Formand K-udvalg 
kta.ringe@gmail.com
62 62 26 22
Gitte Hemmeløff
Stævner 
hemmeloff@hotmail.com
22 48 67 44 
Stine Larsen
Halvårsseddel 
40 27 39 97 
Lars Borg Kristensen
Medlem K-udvalg 
23 33 66 92 
Susanne Stubager
Tider / nåle / rekorder 
sustubager@midtfyn.net
62 62 20 31 
Niels Egelund
Officialsleder    
egelund@midtfyn.dk
50 26 26 26 
Anders Rønn
Officials 
sandagervej24@mail.dk
21 44 22 02 
 Ø-Udvalg
Christel Mørk
Ø-Udvalg 
christelm_7@hotmail.com
23 68 85 97 
Sandra Peine
Udvalgsmedlem 
sandrapeine@hotmail.com
 
Palle Madsen
Udvalgsmedlem
21 26 21 75
Dorthe Philip
Legeredskaber
dorthe@phillip.nu
51 91 06 80
 EL-Tidsudvalg
Karsten Ahrentsen
Udvalgsmedlem 
kta.ringe@gmail.com
62 62 26 22 
Andy Vilhelmsen
Udvalgsmedlem 
andy.vilhelmsen@gmail.com
24 41 03 39 
Palle Madsen
Udvalgsmedlem 
21 26 21 75 
Bænkeudvalg
Poul Andersen
Udvalgsmedlem 
kadettpoul@msn.com
62 67 20 01
61 54 82 25 
Harm Boer
Udvalgsmedlem 
62 64 17 21
Bjarke Landtved
Udvalgsmedlem 
bjarke@landtved.dk
27 28 17 13 
 Støtteforening
Kristian Nielsen
Formand 
kristiankildagerhus@tdcadsl.dk
62 62 24 71 
Rita Hørkilde
Kasserer 
hkilde@midtfyn.net
62 62 33 13 
Poul Andersen
Bestyrelsesmedlem
kadettpoul@msn.com
62 67 20 01
61 54 82 25
Lis Jensen
Bestyrelsesmedlem
62 27 15 60
Ove Nielsen
Udvalgsmedlem 
orosenkrants@gmail.com
24 29 98 30 
 Arrangementsudvalg
Dorthe Landtved
Udvalgsmedlem 
leragergaard@landtved.dk
62 62 50 44
23 24 50 94 
Lone Larsen
Udvalgsmedlem 
lonlar@hotmail.dk
65 90 25 35
22 57 13 34 
Carina Blaabjerg
Udvalgsmedlem 
carinablaabjerg2@gmail.com
30 48 14 29 
Mette Hvidberg
Udvalgsmedlem 
mshvidberg@hotmail.com
21 73 68 91 
Birgit Olesen
Udvalgsmedlem 
birr@tietgen.dk
65 90 14 24
24 44 24 54 
Mette Hald
Udvalgsmedlem 
mettehald@mail.tele.dk
25 53 39 47 
Lars Christensen
Udvalgsmedlem 
larsringe@yahoo.dk
 Forplejningsudvalg
Marie Hansen
Stævneforplejning 
hvhvin@gmail.com
62 62 31 50 
Christina Nielsen
Stævneforplejning 
Christina.fyn@gmail.com
61 78 08 78 
Merete Lundsfryd
Stævneforplejning 
mereterosen@mail.tele.dk
25 57 13 51 
 Teknisk Udvalg
Jesper Desmareth
WEB / it  
jesper@desmareth.dk
40 31 77 47 
Anders Rønn
Foto / galleri 
sandagervej24@mail.dk
21 44 22 02 
 Livredderudvalg
Troels Stubager
Prøveansvarlig 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88 
 Triatlon / Nytårsraketten
Troels Stubager
Formand 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88
Niels Andersen
Udvalgsmedlem 
niels.andersen.dk@gmail.com
30 89 58 36 
Susanne Stubager
Udvalgsmedlem 
sustubager@midtfyn.ne
62 62 20 31 
 Revisorer
Erik Simonsen
1. Revisor 
simonsen.erik@gmail.com
65 97 38 10
22 70 66 20 
Anders Korsgaard
2. Revisor 
ak@korsgaardrevision.dk
Morten Thomsen
Revisor suppleant 
mortent@c.dk
62 62 55 15 
   

Rutevejledning