Kontakt til Ringe Svømme-Klub kan foregå via nedenstående adresser. Du er altid velkommen til at ringe eller skrive.
Vi opfordre dog til at du forsøger at finde informationer her på hjemmesiden først.
Da vi alle arbejder frivilligt må en hvis svartid forventes.
  • Medlemsregistrator Tina Hertzog : hertzog@5750.dk (eller ring 51273353) - generelt vedr. tilmelding og hold
  • Formand Troels Stubager : stubager@midtfyn.net - generelt om klubben, tilmelding og hold
  • Babysvømning : Christel Mørk : christelm_7@hotmail.com - specifikke spørgsmål om babysvømning
  • Web master Jesper Desmareth : jesper@desmareth.dk - generelt tilmelding og adgang
 Forretningsudvalg
Troels Stubager
Formand 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88 
Tina Hertzog
Medlemsregistrator 
Hertzog@5750.dk 
51 27 33 53
Jette Jakobsgaard
Kasserer 
jettsen@mail.dk
24 81 82 60
Jesper Desmareth
Sekretær 
jesper@desmareth.dk
40 31 77 47 
Bestyrelse
Troels Stubager
Formand 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88 
Tina Hertzog
Næstformand 
hertzog@5750.dk
51 27 33 53 
Lars Mols
Bestyrelsesmedlem
lars_mols@hotmail.com
29 41 31 11 
Jesper Desmareth
Web master 
jesper@desmareth.dk
40 31 77 47 
Helle Kjellerup
Bestyrelsesmedlem
hlundsgaard@gmail.com
53 20 34 10
Channe Broholm
Stævneleder
Broholm@edc.dk
61 20 17 23 
Jette Jakobsgaard
Kasserer
jettsen@mail.dk
24 81 82 60 
Gitte Hemmeløff
K-udvalg
hemmeloff@hotmail.com
22 48 67 44
Palle Madsen
El-Tid / Ø-udvalg
21 26 21 75
 Regnskabsfører
Jette Jakobsgaard
Regnskab 
jettsen@mail.dk
24 81 82 60
 Stævneudvalg
Channe Broholm
Stævnleder
broholm@edc.dk
61 20 17 23
Iben Linde
Stævneklargøring 
ibenlinde@hotmail.com
Sonja Lidsey
Stævneleder 
sonja.lidsey@gmail.com
40 58 08 25
 K-udvalg
Gitte Hemmeløff
Formand K-udvalg 
hemmeloff@hotmail.com
22 48 67 44 
Lars Borg Kristensen
Medlem K-udvalg 
23 33 66 92 
Sonja Lidsey
Medlem K-udvalg
sonja.lidsey@gmail.com
40 58 08 25
Susanne Stubager
Tider / nåle / rekorder 
sustubager@midtfyn.net
62 62 20 31 
Brian Damsgaard
Officialspåsætning
brian.damsgaard@youmail.dk
61 69 19 11 
Anders Rønn
Officials 
sandagervej24@mail.dk
21 44 22 02 
Anja Keinicke
Udvalgsmedlem
anja.keinicke@gmail.com
27 58 20 26 
 Ø-Udvalg
Palle Madsen
Ø-udvalg
palle@sfw.dk
21 26 21 75
Christel Mørk
Babysvømning
christelm_7@hotmail.com
23 68 87 95
 EL-Tidsudvalg
Karsten Ahrentsen
Udvalgsmedlem 
kta.ringe@gmail.com
62 62 26 22 
Palle Madsen
Udvalgsmedlem 
21 26 21 75 
Bænkeudvalg
Søren Nielsen
Udvalgsmedlem 
61 38 74 12
Jean-Luc Hertzog
Udvalgsmedlem 
60 68 68 52
 Støtteforening
Kristian Nielsen
Formand 
kristiankildagerhus@tdcadsl.dk
62 62 24 71 
Rita Hørkilde
Kasserer 
hkilde@midtfyn.net
62 62 33 13 
Poul Andersen
Bestyrelsesmedlem
kadettpoul@msn.com
62 67 20 01
61 54 82 25
Lars Thomse
Bestyrelsesmedlem 
larsth4@gmail.com
29 60 21 28 
Ove Nielsen
Udvalgsmedlem 
orosenkrants@gmail.com
24 29 98 30 
 Arrangementsudvalg
Dorthe Lyngsø
Udvalgsmedlem 
dorthelyng@jubii.dk
23 24 50 94 
Ulla Mols
Udvalgsmedlem 
21 22 55 71
Carina Blaabjerg
Udvalgsmedlem 
carinablaabjerg2@gmail.com
30 48 14 29 
Mette Hvidberg
Udvalgsmedlem 
mshvidberg@hotmail.com
21 73 68 91 
Dorthe Mose Rasmussen
Udvalgsmedlem 
25 29 33 92
Kamilla Johansen
Udvalgsmedlem 
41 59 09 76
Marlene Møller
Udvalgsmedlem 
61 35 96 32
 Teknisk Udvalg
Jesper Desmareth
WEB / it  
jesper@desmareth.dk
40 31 77 47 
Anders Rønn
Foto / galleri
sandagervej24@mail.dk
21 44 22 02 
 Livredderudvalg
Troels Stubager
Prøveansvarlig 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88 
 Triatlon
Troels Stubager
Formand 
stubager@midtfyn.net
28 11 24 88
Brian Hemmeløff
Udvalgsmedlem
hemmeloff@godmail.dk
25 27 78 33 
Heidi Bay Rasmussen
Udvalgsmedlem 
heidibayrasmussen@gmail.com
60 36 09 29 
 Revisorer
Anders Korsgaard
1. Revisor 
ak@korsgaardrevision.dk
2. Revisor 
Erik Simonsen
Suppleant
simonsen.erik@gmail.com
22 70 66 20
   

Rutevejledning