🌊VI HAR BRUG FOR DIN HJÆLP TIL AT UDVIKLE FREMTIDENS IDRÆT FOR BØRN OG UNGE!🌊

Er du barn, ung, forælder eller træner i Ringe Svømme-Klub? Så har vi brug for DIN hjælp til at besvare et kort spørgeskema.

Vi vil gerne følge udviklingen over tre rul og vi er nu i rul 2. Måske deltog du i det første rul og kender allerede til undersøgelsen – men hvis det er første gang, at du deltager, er dine input lige så vigtige for os.

Målet med undersøgelsen er at blive klogere på, hvordan Ringe Svømme-Klub arbejder med at skabe attraktive og sunde idrætsfællesskaber for børn og unge.

Undersøgelsen er en del af Danmarks Idrætsforbunds børne- og ungeprogram "Fremtidens Idræt for Børn og Unge" (FIBU), som vores børne- og ungeansvarlige, Camilla, i klubben er koordinator for. Hun har derfor brug for så mange inputs som overhovedet muligt, så hun kan lave et relevant stykke arbejde i klubben hen over det næste stykke tid.

Hjælp hende og besvar spørgeskemaet her: https://surveys.ramboll.com/LinkCollector?key=H98YPQ4LUJCN&b_1=2.0

#FremtidensIdrætforBørnogUnge #FIBU #DIF

Rutevejledning